Sutricon – druga strona silikonu

sutricon baza pod podkład
Zdania na temat silikonów są podzielone. Mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Sama przyznam szczerze, że nie stosowałam nigdy wcześniej kosmetyków na bazie silikonów. Do momentu, gdy poznałam Sutricon – żel na blizny. Sutricon zachowuje się na skórze identycznie jak baza pod podkład – jest przezroczysty, delikatny i matowy, a po nałożeniu na skórę twarzy wygładza ją. W zasadzie od razu skóra jest przygotowana na nałożenie podkładu, bez „rolowania”. Skład Sutriconu jest bardzo prosty, gdyż zawiera on jedynie wysokiej jakości silikon farmaceutyczny i krzemionkę, dzięki czemu jest hipoalergiczny i całkowicie bezpieczny.

sutricon blizny potrądzikowe
Wiecie do czego zmierzam pisząc tego posta? Do tego, iż Sutricon jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które podobnie jak ja, nie mogą się uporać z bliznami potrądzikowymi. Silikony, które wchodzą w skład Sutriconu, nie zapychają porów (nie są komedogenne), a tworząc cienką okluzję, zapobiegają ucieczce wody ze skóry, poprawiając jej nawilżenie. Jednak, co najważniejsze, Sutricon zmniejsza, wygładza i rozjaśnia blizny, nawet te 10-letnie! Oczywiście, im młodsza blizna tym lepsze i szybsze efekty.

Ważne również, że Sutricon jest totalnie bezpieczny dla skóry, która przeszła silne kuracje przeciwtrądzikowe (np. izotretynoiną). Myślę, że w tym przypadku warto zastosować żel w momencie, gdy na skórze nie ma już zmian zapalnych, a mamy widoczne czerwone pozostałości. Podejrzewam, że gdy zareagujemy od razu, możemy w przyszłości nie pamiętać nawet, że jakieś blizny mieliśmy na twarzy.

sutricon baza pod podkład
Jak stosować Sutricon?

Wystarczy nakładać go codziennie rano i wieczorem na skórę twarzy wykonując delikatny masaż (ok. 2-3 minuty).

Moim zdaniem warto zamienić zwykłą, drogeryjną bazę pod podkład na produkt, który idealnie ją zastąpi, a dodatkowo pomoże nam się uporać z niechcianymi bliznami. Szczególnie, że cena jest rozsądna, a produkt bardzo wydajny! (ok. 25 zł za 15 ml)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *